Історія закладу

Ні для кого не секрет, що діти це маленькі Янголята, які потребують уваги, турботи, терпіння,розуміння, анайголовніше - любові. Бо без любові до дітей, працювати в дошкіллі неможливо. І як справжньому майстру - настроювачу музичних інструментів - кожній завідуючій закладом - необхідно мати слух, такт, розуміння, володіння далекоглядністю, щоб сформувати колектив однодумців.Дитячий садок № 8 знаходиться у затишному місці: свіже повітря, спів пташок, зелене вбрання дерев завжди кличуть дітей до себе на «гостини». Затишний і сонячний, незалежно від примх погоди, дошкільний навчальний заклад № 8, привітно зустрів своїх перших вихованців 2 лютого 1970 року. Відкрила його Сідоренко Євгенія Петрівна, перший керівник цього закладу. У 1972 році очолила колектив Пашківська Ванда Олександрівна, яка сприяла розбудові дошкільного закладу, спільно з колективом облаштовувала територію та приміщення дошкільного закладу, започаткувала основу для його подальшого функціонування. У 1983 році завідувачем дошкільного закладу № 8 призначено Шевелюк Галину Денисівну. Активний та цілеспрямований педагог, вона багато зусиль спрямувала на покращення матеріально-технічної бази закладу та створення належних умов для освітнього процесу. У 1993 році завідувачем призначена висококваліфікований педагог Васильчук Віра Василівна, яка допомагала вихователям послідовно працювати за програмою, заохочувала їхню сумлінність, розвиваючи ініціативу і творчість. У 2003 році на посаду завідувача переведено Саган Тетяну Дмитрівну, яка працює і до сьогодні. Це сучасний керівник, хороша господиня, прекрасна людина, яка відповідає вимогам керівника закладу дошкільної освіти нової формації. Кожна дитина - це унікальний світ. У кожної дитини є прекрасні здібності і таланти, які треба виявляти та розвивати повною мірою. Усі діти різні, і в кожній родині свої традиції й своє життя. Батьки вірять, що їхня дитина здібна, сприйнятлива, і прагнуть, щоб вона здобула гідну дошкільну освіту й опанувала вміннями й навичками, які будуть необхідні їй в майбутньому. Дошкільний заклад повністю укомплектований педагогічними та технічними працівниками. Педагоги закладу працюють над вирішенням завдання - охорона і зміцнення здоров'я дошкільників. Головними завданнями цих років було зміцнення та збагачення матеріально-технічної бази закладу, а також оновлення змісту, форм та методів виховання та навчання дітей на принципах особистісно-орієнтованого підходу, гуманізація навчально-виховного процесу. У закладі дошкільної освіти працюють досвідчені люди, знавці своєї справи, які разом із адміністрацією закладу перебувають у постійному пошуку шляхів та оновлення дошкільної освіти. Колектив закладу - це однодумці, яких об'єднує найцінніше - дитина. Кожен педагог у садочку перебуває у творчому пошуку, реалізує нові ідеї, бачить кожну дитину окремо серед великого дитячого колективу, враховує нахили та здібності. Легко творити та віддавати своє тепло дітям, коли педагогічний колектив працює в співдружності з вихователем-методистом Семенець Марією Олександрівною. На даний час у садочку функціонує шість груп, у тому числі - одна група раннього віку. Навчально-виховний процес забезпечують 34 працівники, з них 17 педагогів. Працюють спеціалісти: музичний керівник, інструктор з фізичного виховання, вчитель-логопед, практичний психолог. Затишні групові кімнати щодня зустрічають 162 вихованців. На даному етапі заклад працює над проблемою «Розвиток творчих здібностей дошкільників у процесі спілкування з природою на основі впровадження сучасних інноваційних технологій». Адже розвиток творчої особистості - є одним із головних завдань сьогодення. У закладі дошкільної освіти створені всі необхідні умови для виховання творчої особистості на підґрунті рідної мови та національної культури. Неоцінена роль належить міні-музеям, де в затишній домашній атмосфері проходять родинні свята, заняття, розваги. Дошкільний заклад має надійну методичну базу для педагогів. Дитсадок працює за комплексними програмою «Українське дошкілля», «Впевнений старт». Дитина - маленькій допитливий дослідник, який постійно щось вивчає, пізнає. Тому в кожній віковій групі створено предметно-розвивальне середовище, де дитина має вільний вибір проявити свою ініціативу, творчість, де є умови для розвитку і виховання.
За роки існування закладу з його стін випустилось понад тисячу вихованців. З наших стін вийшли педагоги, які стали керівниками в дитячому дошкільному об'єднанні. Народна мудрість гласить: «Той, хто виховує дітей - думає на сто років вперед!». Педагоги нашого дошкільного закладу живуть і дихають своєю справою, і прагнуть виростити підростаюче покоління здоровим та бадьорим. Наші діти - майбутнє України! Тільки в єдності вихователі + діти + батьки формується майбутній громадянин незалежної держави Україна. У перші роки функціонування дитячого садка всім колективом була проведена велика робота по накопиченню та зміцненню матеріальної бази.