Булінг

Булінг – свідома агресивна поведінка однієї дитини або групи дітей стосовно іншої.

Булінг може проявлятися як тиск:

-психологічний

-фізичний

Часто діти застосовують і фізичний, і психологічний тиск на жертву. Наприклад, образи, приниження, ігнорування, непоступливість, погрози побиття під час ігор.

Як міняється поведінка дитини:

Дитина – жертва булінгу поводиться не звично. Якщо раніше вона охоче відвідувала дитячий садок, то тепер такта дитина:

-не хоче одягатися вранці

-шукає собі будь-яку справу вдома, аби не йти до дитячого садка;

-просить батьків забрати її з дитячого садка раніше.

-плаче – вигадує хворобу

-не контактує з однолітками у дворі;

-грає наодинці

-в дитячому садку не бере участь у сюжетно-рольових та рухливих іграх

-усамітнюється при будь-якій нагоді

-грає поламаними іграшками

-не має друзів у групі.

Гаряча лінія з питань запобігання насильству: 116123; 0800500335

Профілактика булінгу у дошкільному закладі освіти

Емоційний фон перебування дитини у закладі освіти можна виміряти за допомогою методики «Тепломір настрою». Персонажі «Тепломіра настрою» мають різні вирази обличчя, що дозволить дітям провести паралелі та якнайкраще зрозуміти власний настрій. Рекомендуємо використовувати цю методику кожного ранку, що дозволить вихователю відслідковувати емоційний стан дитини. Головною умовою цього методу є можливість для дитини протягом дня змінити свою позначку на «Тепломірі настрою». Однак бажано, щоб дитина пояснила, чому її настрій змінився.

Також у рамках профілактик булінгу (цькування) дітей необхідно навчати керувати своїми емоціями та почуттями. З цією метою можна використати вправи для згуртування дітей.

З метою запобігання проявам нетерпимості до інших людей та формування толерантного ставлення у здобувачів освіти рекомендуємо використовувати метод відеолекторію через перегляд відеороликів, соціальної реклами, мультиплікаційних фільмів із подальшим обговоренням. Пропонуємо підбірку мультиплікаційних фільмів, які допоможуть сформувати у дітей толерантне ставлення та дадуть відповіді на актуальні для них питання: – Чому одні нетерпимі до інших? – Чому той, хто відрізняється від оточуючих, частіше залишається на самоті та стає об'єктом насмішок, а іноді – й проявів колективного цькування? – Як можна попередити виникнення цих явищ? Саме на ці питання дадуть відповіді мультфільми: «Жив собі чорний кіт», «Про пташок», «Курка, яка несла всяку всячину», «Гидке каченя».

© 2020 ПРОЛІСОК
Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати